↩ back to the box

 

 Biuletyn szkoleniowy SwiatObrazu.pl: 11.06-25.06 
 

Wkrótce rozpoczynają się nowe edycje e-kursów – ich krótki opis, elementy e-kursu, cenę i datę rozpoczęcia zamieszczamy poniżej. Programy, informacje o dodatkach i ewentualnych promocjach znajdziecie w opisach szczegółowych, klikając w odpowiednie linki.

 

Dziś szczególną uwagę zwracamy na całkowicie nowy e-kurs: Obróbka zdjęć dla początkujących. Do dnia rozpoczęcia e-kursu dostępny jest w niższej cenie - obecnie cena to jedynie 75 zł. Cena regularna e-kursu to 120 zł.

11.06.2018 r. Filmowanie aparatem i edycja wideo

E-kurs Filmowanie aparatem i edycja wideo przeznaczony jest dla wszystkich, których interesuje nauka filmowania aparatem cyfrowym. Omawiamy w nim zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem.

- 24 lekcje w postaci e-booków w formacie PDF
- dodatek: Zdjęcia wprawione w ruch
- dodatek: Montaż filmowy

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami

Cena: 129.00 zł   


13.06.2018 r. Fotografowanie miasta nocą

Każdy z Was pewnie nie raz był pod wrażeniem widoku nocnej panoramy miasta, widząc efektownie oświetlone budynki i rozświetlone arterie. Aż chciałoby się zatrzymać ten moment. Istnieje bardzo wiele sposobów na fotografowanie miasta nocą i uwiecznienie nocnego życia metropolii. Niektóre z tych technik pozwalają też uzyskać zupełnie fantastyczne obrazy. Nasz e-kurs nauczy Was, jak łatwo i na jak wiele sposobów można uwiecznić duże skupiska miejskie po zapadnięciu zmroku.

- 3 lekcje w postaci e-booków w formacie PDF
- dodatek: e-book: Fotografia uliczna

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami

Cena: 85.00 zł


14.06.2018 r. Aparat fotograficzny w praktyce, czyli jak wykorzystywać w pełni możliwości sprzętu

Nowoczesny aparat fotograficzny z wymienną optyką - zarówno lustrzanka cyfrowa jak i bezlusterkowiec – kryje w sobie wiele tajemnic czekających na odkrycie, a instrukcja obsługi nie zawsze to ułatwia. A dopiero wtedy, kiedy manualny aspekt posługiwania się aparatem będzie perfekcyjnie opanowany, i stworzymy własny sprzętowy ekosystem, przychodzi czas na swobodę tworzenia.

- 6 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
- dodatek: Podział najpopularniejszych rodzajów obiektywów ze względu na ich zastosowanie
- dodatek: Lampa błyskowa w praktyce

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami 

Cena: 79.00 zł


15.06.2018 r. E-szkoła aktu


Zachwycający akt to umiejętne operowanie światłem i cieniem, budowanie atmosfery, właściwe wykorzystanie sprzętu fotograficznego. Zdobędziesz te umiejętności uczestnicząc w e-kursie "E-szkoła aktu".

- 15 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
- dodatek promocyjny: e-kurs Studio fotograficzne dla początkujących o wartości 89 zł

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami 

Cena: 290.00 zł18.06.2018 r. Fotografia studyjna dla początkujących

Praca w studiu fotograficznym wiąże się z zupełnie innymi wymaganiami oraz stawia przed fotografami odmienne wyzwania, niż wykonywanie zdjęć w przestrzeni publicznej, gdzie sytuacja jest dynamiczna i najczęściej wykorzystujemy światło zastane. To prawda, studio to przestrzeń bez porównania bardziej komfortowa, w obrębie której mamy pełną kontrolę nad wszystkim, co jest dla nas ważne z fotograficznego punktu widzenia. W studiu nie ma przypadków – każdy etap pracy twórczej musi być starannie zaplanowany i w pełni kontrolowany – a to wymaga odpowiedniej dawki wiedzy, którą zgromadziliśmy i w przystępny sposób opracowaliśmy w e-kursie, koncentrującym się na aspektach pracy w izolowanym, studyjnym środowisku. To wyjątkowa okazja, aby poznać możliwości, jakie stwarza osiągnięcie pełnej kontroli nad światłem, sesją i ustawieniami wszystkich kluczowych elementów.

- 6 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
- dodatek: 10 najczęściej popełnianych błędów podczas pracy w studio

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami

Cena: 89,00 zł
19.06.2018 r. Fotografia i działalność gospodarcza

Marzeniem wielu ludzi jest, aby z zajęcia, które stanowi ich pasję uczynić jednocześnie źródło przychodów i utrzymania. Dotyczy to większości osób z zacięciem artystycznym. Co stoi na przeszkodzie realizacji tych planów? Dla osób utalentowanych najczęściej nic. Dlaczego więc tak rzadko realizujemy to marzenie? Odpowiedź jest prosta - zwykle z powodu niewiedzy i niepewności. Tymczasem do rozpoczęcia realizacji swoich marzeń potrzeba tak niewiele...

Postanowiliśmy umożliwić usunięcie jednej z barier - niewiedzy, udostępniając e-kurs Fotografia i działalność gospodarcza i kierując go do osób, które nie mają ani wiedzy, ani doświadczenia w zakresie uwarunkowań, wymagań i ryzyk stających przed polskimi początkującymi przedsiębiorcami.

- 19 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
- dodatek specjalny - Lekcja nr 20: wzory pism i umów dla fotografa z komentarzem

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami 


20.06.2018 r. Kompozycja w fotografii

Dobra kompozycja to nie tylko dobre oko i odrobina "tego czegoś" - to przede wszystkim duża dawka wiedzy. Opanowanie reguł kompozycji, jak i późniejsze świadome ich przekraczanie pozwala rozwinąć umiejętności fotograficzne do poziomu, o jakim być może nigdy nie śmiałeś marzyć.

- 5 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
- film szkoleniowy;
- dodatek: Vademecum selekcji, czyli jak przeglądać i oceniać swoje fotografie

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami

Cena: 97,00 zł


22.06.2018 r. Fotografia produktów

Obraz sprzedaje. To stara i sprawdzona zasada, stosowana w praktyce przez każdego specjalistę odpowiedzialnego za promocję. Dlatego fotografia reklamowa stanowi przystań dla setek fotografów i trampolinę do wielkich artystycznych karier. Ale w e-kursie: „Fotografia produktów” nie chodzi o pokazanie wielkich projektów. Chcemy, aby każdy, kto ma choćby niewielkie pojęcie o fotografii, mógł tworzyć zdjęcia, które będą sprzedawały. A to wymaga wiedzy i ćwiczeń.

- 7 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF 
- dodatek: Zapanuj nad kompozycją i ekspozycją

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami25.06.2018 r. Współczesna cyfrowa ciemnia dla fotografa: Adobe Lightroom - e-kurs rozszerzony


Lightroom w nowej odsłonie jest narzędziem mocno odświeżonym i stanowi znaczący krok naprzód w stosunku do tego, co użytkownicy Lightrooma znali wcześniej. Składa się tak naprawdę z dwóch aplikacji, z których jedna (Lightroom Classic CC) stanowi wersję rozwojową starego Lightrooma opartą na przepisanym kodzie, natomiast druga (Lightroom CC) to aplikacja napisana całkowicie od nowa.

- 15 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
- dodatek specjalny 

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami 

Cena: 159,00 zł Chcesz usunąć swoje konto w SwiatObrazu.pl?

1. Wejdź na stronę www.swiatobrazu.pl
2. Wybierz link profil (prawy górny róg)
3. Wybierz zakładkę moje dane - i na dole strony zaznacz opcję usunięcia konta. 

E-mail wysłany zgodnie z regulaminem świadczenia usług bezpłatnych SwiatObrazu.pl